XI  WIOSENNE ZAWODY SPORTOWE GRUP ZEROWYCH

W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z sześciolatkami można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody. Wykorzystując ten atut 6 kwietnia o godz. 9 00 w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się  Wiosenne Zawody Sportowe  Grup Zerowych.  Do zawodów stanęło pięć drużyn z nowogardzkich przedszkoli i szkoły, którzy rywalizowali między sobą w 10 konkurencjach sportowych.  Po długim i wyczerpującym wysiłku ogłoszono wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce – Przedszkole nr 4

III miejsce – Przedszkole nr 1

IV miejsce –  Przedszkole nr 3

V miejsce – Zielone Przedszkole

Ale, aby dla wszystkich dzieci była to wielka frajda, każda drużyna otrzymała puchar, przedszkolaki biorące udział w zawodach dyplomy, oraz słodycze. Nie zapomniano także o kibicach, którzy również otrzymali dyplomy i słodycze. Impreza była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze przedszkolaków.

Życzymy dzieciom, aby dochodziły do jak najlepszych wyników sportowych.