DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie uczciła 32 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
           15 i 18 października można było obejrzeć wystawę pt. „Jan Paweł II – odwaga świętości” przygotowaną przez uczniów z koła fotograficznego pod kierunkiem katechety. Na wystawie znalazły się różnorodne publikacje oraz prace plastyczne i albumy wykonane przez uczniów. Największą uwagę przyciągały fotografie, których było ponad sto.
           Wystawa cieszyła się zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających. Ponadplanowo wystawę oglądały też dzieci z Przedszkola nr 3,  uczniowie z Gimnazjum nr 2 oraz rodzice. Każdy mógł zabrać ze sobą modlitwę o udzielenie łaski  przez wstawiennictwo sługi Bożego Jana Pawła II, która znajdowała się na przygotowanych wcześniej kartkach.

E. T.