OTWARCIE   "ORLIKA"

30 listopada br. uroczyście przekazano do użytkowania kompleks ogólnodostępnych boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.
W uroczystości otwarcia udział wzięli Jan Krawczuk – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Kazimierz Ziemba i Jerzy Kaczmarski - Burmistrzowie Nowogardu, radni Rady Miejskiej, Piotr Gola przedstawiciel wykonawcy robót – firmy „LIK-BUD” z Polic, dyrektorzy nowogardzkich szkół oraz młodzież. Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i symboliczne przekazanie do użytkowania obiektu, który składa się z dwóch boisk – boiska do gry w piłkę nożną z nawierzchnią typu „sztuczna trawa” o wym. 30,0 m x 62,0 m i boiska wielofunkcyjnego, do gry w piłkę koszykową i siatkówkę o wym. 19,1 m x 32,1 m z nawierzchnią poliuretanową oraz zaplecza szatniowo-sanitarnego.
   Zaproszeni goście obejrzeli pokaz koszykówki dziewcząt w wykonaniu UKS Trójka, mecz piłki nożnej rozegrany przez uczniów Gimnazjum Nr 2 oraz program artystyczny młodzieży ze Szkoły Tańca „FLESZ”. Kolejnym punktem uroczystości było zaprezentowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej i strzelnicy „Tarcza” LOK Goleniów, która mieści się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie. Zawodnicy – uczniowie nowogardzkich szkół zaprezentowali swoje umiejętności a zaproszeni goście mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
   Całkowity koszt budowy kompleksu sportowego wyniósł 1.124.472 zł w tym dofinansowanie z budżetu województwa w wys. 333.000 zł oraz budżetu państwa w wys. 333.000 zł.

Tekst zaczerpnięty ze strony Urzędu Miejskiego w Nowogardzie